Outstanding GSI Award

Outstanding GSI Award

2018-19

Albert Ai, Paula Burkhardt-Guim, Lauren Cranton Heller, James Dix, Magda Hlavacek, David Keating, Jeffrey Kuan, Kathleen LaMont, Jeffmin Lin, Harry Main-Luu, Adele Padgett, James Rowan, Anna Seigal, Andrew Shi, Liyu Xia, Dylan Yott, Roy Zhao

2017-18

Benson Au, Franchesca Cavagnaro, Katherine Christianson, Kubrat Danailov, Daniel Hermes, Jeffrey Hicks, Kenneth Hung, Bo Li, Patrick Lutz, Pearl Ranchal, Sierra Reyburn, James Robertson, Isabelle Shankar, Melissa Sherman-Bennett, Joseph Stahl, Jianwei Xiao, Jiefu Zhang

2016-17

Nic Brody, Catherine Cannizzo, Benjamin Castle, Kai-Chieh Chen, Alexis Drouot, Dan Daniel Erdmann-Pham, Christopher Eur, Elizabeth Ferme, Matthew Harrison-Trainor, Archit Kulkarni, Christopher Policastro, Meredith Shea, Franco Vargas Pallete, Ben Wormleighton, Zhengyi Zhou, Theodore Zhu

2015-16

Maryam Farahmand Asil, Ravi Fernando, Rockford Foster, Eric Hallman, Andrew Hanlon, Matthew Heid, Derek Hollowood, Joseph Kileel, Aaron Mazel-Gee, Christopher R. Miller, Anh-Trang Nguyen, Kevin O’Neill, Samuel Nicholas Ramsey, Elina Robeva, Anna Zarkh, Mengyuan Zhang, Alexander Zorn

2014-15

Brian Cruz, Kevin Donoghue, Benjamin Harrop-Griffiths, Donggyu Lim, Dominique Maldague, Saad Qadeer, Kyle Russ-Navarro, Moor Xu, Alexander Youcis, Qiaochu Yuan

2013-14

Piotr Achinger, Jed Duersch, Kuan-Ying Fang, Meire Fortunato, Bryan Gillespie, Christian Hilaire, Kim Laine, Weihua Liu, Lasse Peter Mannisto, Dominic McCarty, Andrew Niles, Thunwa Theerakarn

2012-13

Daniel Appel, Natth Bejraburnin, Shuchao Bi, Julia Erhard, Jason Ferguson, Daniel Lanoue, Danielle Maddix, George Melvin, Ralph Morrison, Markus Vasquez, Andreas Voellmer, Linda Westrick, Christopher Wong, Kevin Wray

2011-12

Adam Boocher, Adam Brown, Andrew Critch, Noah Forman, Daniel Greengard, Vinicius Gripp Barros Ramos, Alex Kruckman, James McIvor, Edgard Felipe Rincon, Peyam Tabrizian

2010-11

Aditya Adiredja, Dario Beraldo, John DeIonno, Amit Gupta, Conrad Hengesbach, Sarah Iveson, Benjamin Preskill, Edward Scerbo, James Tener, Eric Wayman, Harold Williams

2009-10

Robertson Bayer, Danielle Champney, Ka Lun Choi, Charles Crissman, Michael Hartglass, Haijian Kevin Lin, Baoping Liu, Andrew Marks, Trevor Potter, Alexander Rennet, Ivan Ventura

2008-09

Daniel Berwick-Evans, Edward Carter, Aaron McMillan, Cody Mitchell, Sevak Mkrtchyan, David Penneys, Darsh Ranjan, Lynn Scow, Arun Sharma, Gary Sivek, Maxim Trokhimtchouk